Przy Katedrze Zamojskiej pojawił się nowy punkt pomocy uchodźćom

W Zamościu otworzono kolejny punkt pomocy uchodźcom. Utworzono go po to, aby pomóc osobom uciekającym z Ukrainy przed rosyjską agresją.

Do tego punktu będą mogły się zgłosić osoby, które po przekroczeniu granicy ukraińsko-polskiej potrzebują podstawowej pomocy. Pracownicy punktu i wolontariusze chętnie też pomogą tym, którzy do Polski trafili już wcześniej. Pomoc może polegać między inny na załatwieniu spraw urzędowych czy znalezieniu odpowiedniej pomocy medycznej.

Zamość z myślą o dzieciach

Osoby pracujące dla ośrodka wspominają, że bardzo ważne jest, aby myśleć o dobru dzieci. W końcu wielu z nich nie rozumie, co dokładnie dzieje się w ich kraju i sytuacja jest dla nich bardzo stresująca. A w końcu nadal potrzebują one warunków do poprawnego rozwoju.

Choć sytuacja, w której trzeba uciekać przed wojną, jest sama w sobie tragiczna, to wciąż można zrobić dużo dobrego, aby tym dzieciom zapewnić lepsze życie. W nowym punkcie pomocowym znajduje się specjalna ochronka dla dzieci. Wyposażona jest w zabawki oraz różne przedmioty edukacyjne.

W Zamościu odbywa się wiele akcji pomocowych. Nie tylko tych na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wystarczy chociażby wspomnieć o znanej wszystkim Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która wciąż szuka wolontariuszy.