kolejne oszustwo

Sztab WOŚP w Zamościu szuka wolontariuszy

Dowództwo nad tegoroczną ekipą zamojskiego WOŚP-u objęła Katarzyna Pleskaczyńska. Dotychczasowa dyrektorka MDK zadba o to, aby zbiórki przeprowadzono jak najpoprawniej i jak najskuteczniej. Czy uda się tym razem pobić jakiś rekord? To już oczywiście zależy od wielu czynników, ale zaangażowanie wolontariuszy jest jednym z kluczowych.

Wolontariusze, którzy tego roku będą prowadzić działania pod okiem dyrektor Pleskaczyńskiej, rozpoczną kwestowanie 29 stycznia. Będzie to akcja na naprawdę dużą skale, więc potrzeba ich naprawdę dużo. Co najmniej kilkaset. Ochotnicy będą zbierać pieniądze do puszek, a środki te później zostaną wydane na sprzęt do identyfikacji bakterii. Ma się on przydać w przeciwdziałaniu sepsy.

Czy WOŚP znów odniesie sukces?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od wielu lat nie ma sobie równych w niesieniu pomocy potrzebującym. Pieniądze, jakie udaje się zdobyć jej wolontariuszem, starczają na zakup sprzętu medycznego dla szpitali oraz służą za pomoc dla dzieci. Organizatorzy akcji bardzo często chwalą się swoimi osiągnięciami i mają czym. Zawsze, gdy padają rekordy, jest to powód do świętowania.

Są też oczywiście osoby, które celowo nie wspierają WOŚP-u, bo nie zgadzają się z jej strukturami organizacyjnymi. Często wiąże się to z niechęcią do samego założyciela, czyli Jurka Owsiaka. Czy ta niechęć jest uzasadniona? Powody tej antypatii są różne. Czasem ludzi dzielą różne przekonania polityczne czy światopoglądowe. Inni też zarzucają Owsiakowi brak uczciwości, choć póki co nikt mu tego nie udowodnił.

Bez względu na to jednak, co sądzimy o założycielu Orkiestry, musimy przyznać, że jej osiągnięcia robią wrażenie. Nie ma obecnie drugiej takiej organizacji, która mogłaby się pochwalić zebraniem podobnej kwoty każdego roku.

Gdzie można zgłosić się do wolontariatu?

Wolontariat to bardzo szlachetna aktywność, więc nie ma się co dziwić, że wiele osób chce spróbować w nim swoich sił. Są to głównie ludzie młodzi, przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych i średnich. Nie oznacza to jednak, że w kwestowaniu nie uczestniczą ludzie dorośli. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć na wiele różnych sposobów.

Gdzie należy się zgłosić, jeśli sami chcemy wziąć udział w kwestowaniu? Siedziba sztabu znajduje się przy ul. Kamiennej. Nabór, który właśnie się rozpoczął, potrwa do samego końca listopada. Do tego czasu będzie można wypełnić specjalną ankietę, do której trzeba dołączyć zdjęcie. Gdy już rekrutacja się zakończy, będzie można przejść do głównego etapu akcji czyli kwestowania.