Remont Stadionu OSiR już niedługo

OSiR to jeden z najważniejszych obiektów sportowych w Zamościu. Odbywają się tu ważne zawody, ale i mieszkańcy mogą pozwolić sobie na rekreację w wolnym czasie. Aby taka infrastruktura mogła rzeczywiście pełnić swoją funkcję i przyciągać ludzi, musi być w odpowiednim stanie. To wymaga jednak regularnej konserwacji, a ta bywa kosztowna.

Przede wszystkim będzie więcej miejsc dla kibiców. Już od jakiegoś czasu można zauważyć, że ludzie nie mieszczą się, gdy oglądają rozgrywki sportowe. Ograniczona liczba biletów nigdy nie jest dobrą wiadomością dla kibiców, którzy chcą po prostu cieszyć się sportowymi emocjami.

Trzeba też brać pod uwagę fakt, że populacja Zamościa cały czas się zwiększa. Nie jest więc możliwe, aby istniejąca dotychczas sportowa infrastruktura cały czas mogła zadowolić wszystkim. Konieczne więc będzie regularne powiększanie jej. Czy uda się tę rozbudowę ukończyć względnie szybko, aby spełnić oczekiwania mieszkańców?

Czytaj także: Rozbudowa galerii twierdza. Jakie nowości nas czekają?

70 mln złotych na renowację OSiR-u?

Istnieje pewien bardzo szczegółowy plan dotyczący rozbudowy i renowacji obiektu. Niestety nie da się go całego przeprowadzić w kilka miesięcy, zwłaszcza że koszt jest niezwykle duży. Łączny koszt wszystkich inwestycji ma wynieść 70 mln złotych. To dużo, ale wszystko można zrobić stopniowo.

Jeśli więc miasto podejdzie do tego planu rozsądnie, to wszystko może się udać. Wykonanie wszystkich prac po kolei będzie nie tylko oszczędzeniem czasu ale i środków finansowych. Nie da się inaczej przeprowadzić inwestycji, aby nie skończyła się ona rozczarowaniem.