Specjalne pociągi turystyczne oferują podróż w przeszłość na trasach Śląska, Kielecczyzny, Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny

Te unikalne pociągi ruszą na tory w ramach programu BIESZCZADY 2023, umożliwiając pasażerom doświadczenie nostalgicznej podróży z Chełma do Zamościa, z Zamościa do Hrubieszowa i powrotem, a także z Zamościa do Krosna.

Od 29 września do 1 października 2023 roku, entuzjaści kolejnictwa będą mieli okazję odkryć malownicze szlaki Śląska, Kielecczyzny, Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny na pokładzie naszych specjalnych pociągów. Wykonane w stylu charakterystycznym dla późnego PRL-u, czyli lat 70. i 80. XX wieku, pociągi te zapewnią pasażerom niepowtarzalne przeżycia.

30 września stanowi szczególny punkt programu dla miłośników kolei z naszego regionu. Tego dnia, pociąg „Bastion” przewiezie pasażerów z Chełma do Zamościa, odjeżdżając o godzinie 10:15 i docierając na miejsce o godzinie 12:30. Natomiast „Polesie” rozpocznie swą trasę w Zamościu o godzinie 12:35, zawita do Hrubieszowa, gdzie zrobi półgodzinną przerwę, po czym powróci do Zamościa na godzinę 14:35.

Pociąg „Roztocze” wyruszy ze Zamościa o godzinie 14:45 i pokona trasę przez takie miejscowości jak Zawada, Zwierzyniec, Bełżec, Lubaczów, Jarosław i Rzeszów aż do Krosna, gdzie dotrze o godzinie 20:45. To tam kończy swój bieg. Planujący dłuższy pobyt w Bieszczadach pasażerowie powinni wcześniej zarezerwować sobie noclegi.