Zamojskie lodowisko wkrótce zostanie otwarte

Już 3 grudnia miasto otworzy lodowisko na Rynku Wielkim. Pojawia się ono tam każdego roku, więc i zbliżająca się zima nie może być wyjątkiem. Prace mające na celu przygotowanie rynku do postawienia tam lodowiska już się rozpoczęły. Niedługo więc będziemy mogli założyć na stopy łyżwy i iść się wyszaleć.

Zamojskie lodowisko uwielbiane przez mieszkańców

Lodowisko jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Zamościu. To właśnie tam mieszkańcy spędzają bardzo dużo czasu zimą, bo mogą się naprawdę wyszaleć. Jest to też świetna opcja dla rolkarzy, którym pogoda nie pozwala dłużej jeździć na ich ulubionych rolkach. Jazda na łyżwach nieco się różni, ale wciąż idea jest bardzo podobna. Dlatego jeśli jesteśmy miłośnikami jednego, to drugie staje się bardzo kuszącą alternatywą.

Warto się wybrać na lodowisko, jeśli zastanawiamy się, jak spędzić czas w Zamościu z rodziną. Dobrym pomysłem jest przyzwyczajać nasze dzieci do aktywności fizycznej i pokazywać im różne jej oblicza. Rozwój fizyczny jest kluczowy w trakcie dorastania a później dojrzewania. Oczywiście łyżwiarstwo nie jest jedynym jego rodzajem, ale na pewno nie zaszkodzi spróbować.

Czy trzeba mieć własne łyżwy, aby wejść lodowisko?

„Nie mam łyżew” to jedna z najczęstszych wymówek, jakie możemy usłyszeć od osób, które nie mają ochoty wybrać się z nami na lodowisko. Niestety wymówka ta jest bardzo słaba, bo wcale takiej potrzeby nie ma. Łyżwy można wypożyczyć na miejscu. Oczywiście, jeśli będziemy chcieli częściej oddawać się tej formie rekreacji, to taniej wyjdzie mieć swoje. Jednak jednorazowy wypad powinien nam się udać z pożyczoną parą.

Oprócz łyżew można wypożyczyć też specjalne pomoce, dzięki którym łatwiej będzie utrzymać nam równowagę. Mogą one przyjmować postać figurek bałwanków, pingwinków i innych postaci kojarzących się z zimą. Choć kojarzy się to dziecinnie, to z takich pomocy chętnie korzystają też dorośli.

Zima nie musi być straszna

Zima jest sroga, nieprzyjemna i dokuczliwa. A przynajmniej tak ją sobie najczęściej wyobrażamy, co wcale nie musi być zgodne z rzeczywistością. Zima potrafi być piękna i przyjemna, ale to od nas zależy, jakie aktywności sobie wybierzemy  podczas tej mało popularnej pory roku.