policja

Trwa remont ulicy Partyzantów w Zamościu

Miasto zdecydowało się podjąć prace, mające na celu odnowienie ul. Partyzantów. Lokalni kierowcy doskonale wiedzą, jak męczące było do tej pory przedostawanie się z punktu A do punktu B w tamtym miejscu.

Remont ulicy Partyzantów

Koszt remontu to łącznie 18 mln złotych. Większość kwoty pochodzi jednak z dofinansowania zewnętrznego (ok. 12 mln). Inwestycja jest możliwa dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg na 2022 roku a także programowi „Polski Ład”. Według planów do końca roku ma powstać 1,4 km odnowionego traktu.

Miejscem inwestycji jest samo centrum miasta, dlatego mieszkańcy mogą kontrolować jej postępy każdego dnia. Oczywiście wiąże się to z drobnymi utrudnieniami w ruchu, ale prace idą naprawdę sprawnie.

Problemem może być jednak kurz, który bardzo wysoko się unosi i utrudnia oddychania. Zostawia także brud na ubraniach osób, które przechodzą w pobliżu.

Pozostałe inwestycje drogowe

Ulica partyzantów, to nie jedyny odcinek drogi, który wymaga remontu. Podobnych miejsc jest w Zamościu naprawdę dużo i już są w planach następne remonty. Dzięki dofinansowaniu ze środków rządowych możliwe będzie udrożnienie ruchu.