Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przekazuje wsparcie finansowe dla Akademicko-Uczniowskiego Klubu Sportowego Trefl Zamość

W uznaniu działań Akademicko-Uczniowskiego Klubu Sportowego Trefl Zamość, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zdecydował się sfinansować ich działalność. Michał Mulawa, wicemarszałek, osobiście wręczył symboliczny czek o wartości 50 tys. zł i zapewnił kontynuację wsparcia na rok 2024.

AKS Trefl Zamość zasłynął dzięki swojej skutecznej drużynie, występującej pod nazwą Akademia Zamojska Zamość, która osiąga imponujące wyniki w LOTTO Superlidze tenisa stołowego – najwyższym szczeblu rozgrywek w tej dyscyplinie sportowej w Polsce. Dodatkowo, zawodnicy biorą udział w turniejach na arenie międzynarodowej, przyczyniając się do promocji uczelni, miasta Zamość oraz całego województwa lubelskiego. Głównym sponsorem drużyny jest Akademia Zamojska, która współpracuje z klubem od 2011 r., natomiast Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego jest drugim ważnym sponsorem od 2019 r.

28 lutego, w hali sportowej Akademii Zamojskiej, miało miejsce uroczyste przedłużenie umowy sponsorskiej oraz przekazanie czeku na 50 tys. zł, będącego dotacją Województwa Lubelskiego na rok 2024. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wicemarszałek Michał Mulawa, prezes i trener AUKS Trefl Zamość Piotr Kostrubiec, prorektor ds. kształcenia Akademii Zamojskiej mecenas dr Ryszard Pankiewicz oraz zawodnik drużyny Tomasz Lewandowski.

Michał Mulawa podkreślił dumę z możliwości wspierania sportu na terenie województwa lubelskiego, w tym w Zamościu. Chwalił drużynę Akademia Zamojska Zamość za bycie jednym z najlepszych zespołów Superligi tenisa stołowego i wyraził satysfakcję z faktu, że dzięki nim Zamość i województwo lubelskie są reprezentowane zarówno na arenie krajowej, jak i europejskiej. Wyraził także zainteresowanie promowaniem różnych dyscyplin sportowych w Zamościu, ze szczególnym uwzględnieniem tenisa stołowego.