Zamość: Kwesta na Cmentarzu Parafialnym na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków

Nadchodzące wydarzenie o dużej wadze publicznej – kwesta do puszek, które będzie miało miejsce na terenie zamojskiego Cmentarza Parafialnego. Przedstawiciele różnych grup społecznych, w tym harcerze, zuchy a także uczniowie lokalnych szkół, będą zbierać datki od godziny 8 rano aż do 18. Aż ponad 60 osób będzie brało udział w tym roku w tej ważnej inicjatywie. Centralny punkt tej akcji, czyli Sztab Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego, będzie umiejscowiony w Świetlicy Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ulicy Peowiaków w Zamościu.

Łukasz Kot, przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu, informuje o czterech miejscach, gdzie wolontariusze będą kwestować. Stanowisko „A” zlokalizowane jest przy głównym wejściu do cmentarza od strony ulicy Peowiaków, właśnie przy schodach. Stanowisko „B” to brama wjazdowa na cmentarz również od ulicy Peowiaków. Stanowisko „C” umieszczone jest przy bocznym wejściu do cmentarza od ulicy Przemysłowej, natomiast stanowisko „D” znajduje się na terenie samym cmentarza, dokładniej przy Domku Grabarza. Dodatkowo Kot podkreśla, że pracownicy Banku PKO BP będą odpowiedzialni za przeliczenie zebranych podczas kwesty środków.

Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu, jak przypominają jego organizatorzy, ma na celu przede wszystkim ratowanie zabytkowych oraz zniszczonych nagrobków. To główna motywacja stojąca za tą coroczną inicjatywą.