Poniedziałkowe zmiany w Radzie Miasta Zamość: Sławomir Ćwik zastąpiony przez Witolda Tkaczyka

W poniedziałek, podczas sesji Rady Miasta Zamość, doszło do znaczącej zmiany. Posłuchaliśmy pożegnania radnego Sławomira Ćwika i witamy na jego miejscu Witolda Tkaczyka, który objął zwolniony mandat.

Ćwik zdecydował się opuścić lokalne struktury polityczne na rzecz parlamentu. Wybrany w ostatnich wyborach parlamentarnych jako reprezentant partii Trzecia Droga z ramienia Polski 2050, objął rolę posła na Sejm w następnej kadencji. Zapewnili mu to głosy 8 004 wyborców z całego okręgu wyborczego, w tym 2 739 mieszkańców Zamościa.

Sławomir Ćwik nie krył swojego zamiaru opuszczenia Rady Miasta Zamość już dawno przed wyborami parlamentarnymi. Wyraził swoje niezadowolenie z decyzji rządzących o przedłużeniu kadencji samorządu, co zapowiedział rok temu, składając mandat radnego.

Jednak obecnie miejsce Sławomira Ćwika w Radzie Miasta jest zajmowane przez Witolda Tkaczyka. Decyzję o tym podjął komisarz wyborczy w Zamościu. Tkaczyk, który startował w ostatnich wyborach samorządowych z tej samej listy co Ćwik – KWW Zamojska Koalicja Obywatelska, zdobył 269 głosów w okręgu wyborczym nr 3 i uplasował się na drugim miejscu.