ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu doczekało się nowych lokatorów

ZOO w Zamościu. Właśnie otwarto nową część.

ZOO w Zamościu stale się rozwija. Tym razem możemy obserwować efektu piątego etapu rozbudowy zamojskiego ZOO. W wyniku tego projektu w ogrodzie pojawiło się kilka nowych lokatorów takich jak leniwiec czy mrówkojad.

Nowa część zamojskiego ZOO otwarta

Otwarcie nowej części Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu odbyło się 16 lipca 2021 r. Nowe okazy zwierząt będą teraz zamieszkiwać teren o wielkości dwóch hektarów. Na tym obszarze znajduje się także odpowiedni wystrój oraz roślinność, która ma jak najlepiej oddawać realia środowiska naturalnego określonego gatunku. Szczególnie skupiono się na Afryce, Azji i obu Amerykach.

Jakie zwierzęta są w ZOO w Zamościu?

Jakie zwierzaki będziemy teraz mogli zaobserwować w zamojskim zoo? Będą to między innymi leniwiec dwupalczasty, mrówkojad wielki czy guziec. Gatunków tych do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć w Zamościu, więc jest to niewątpliwie atrakcja. W ceremonii wielkiego otwarcia uczestniczyli przedstawiciele wojewódzkiego i miejskiego samorządu oraz innych instytucji miejskich.

Godziny otwarcia i cennik

Zwierzęta możemy oglądać między godziną 9.00 a 18.00. Tak ma się sprawa w obecnym  sezonie tj. od kwietnia do października. Najkrótsze godziny otwarcia są w okresie zimowym, czyli od listopada do końca lutego. Wtedy możemy znajdować się na terenie ogrodu jedynie między 9.00 a 15.00. Godzinę dłużej, czyli do 16.00 można spędzić w miesiącach marcu i październiku.

cennik:

  • Pn: 24 zł
  • Wt-Nd 28 zł (bilet normalny), 24 zł (bilet ulgowy)

Bilet ulgowy dotyczy dzieci od 3 do 6 roku życia a także uczniów i studentom, którzy nie mają więcej niż 26 lat. Do tej samej grupy zaliczają się renciści, osoby niepełnosprawne a także osoby, które towarzyszą niepełnosprawnym.

Zasady zwiedzania Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera

Na ten moment panuje kilka ważnych zasad, o których musimy pamiętać, jeśli chcemy odwiedzić ogród zoologiczny. Mijając innych ludzi powinniśmy pamiętać o nakazie zachowania dwumetrowego dostępu. Dobrą wiadomością jest jednak to, że nie trzeba zakładać maseczki, chyba że wchodzimy do pawilonów. Przy kasie wymagane jest także zdezynfekowanie dłoni specjalnym płynem.