AktualnościAtrakcjeMiastoPrzyroda
284

ZOO w Zamościu doczekało się nowych lokatorów

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu. Właśnie otwarto nową część.

ZOO w Zamościu stale się rozwija. Tym razem możemy obserwować efektu piątego etapu rozbudowy zamojskiego ZOO. W wyniku tego projektu w ogrodzie pojawiło się kilka nowych lokatorów takich jak leniwiec czy mrówkojad.

Nowa część zamojskiego ZOO otwarta

Otwarcie nowej części Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu odbyło się 16 lipca 2021 r. Nowe okazy zwierząt będą teraz zamieszkiwać teren o wielkości dwóch hektarów. Na tym obszarze znajduje się także odpowiedni wystrój oraz roślinność, która ma jak najlepiej oddawać realia środowiska naturalnego określonego gatunku. Szczególnie skupiono się na Afryce, Azji i obu Amerykach.

Jakie zwierzęta są w ZOO w Zamościu?

Jakie zwierzaki będziemy teraz mogli zaobserwować w zamojskim zoo? Będą to między innymi leniwiec dwupalczasty, mrówkojad wielki czy guziec. Gatunków tych do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć w Zamościu, więc jest to niewątpliwie atrakcja. W ceremonii wielkiego otwarcia uczestniczyli przedstawiciele wojewódzkiego i miejskiego samorządu oraz innych instytucji miejskich.

Godziny otwarcia i cennik

Zwierzęta możemy oglądać między godziną 9.00 a 18.00. Tak ma się sprawa w obecnym  sezonie tj. od kwietnia do października. Najkrótsze godziny otwarcia są w okresie zimowym, czyli od listopada do końca lutego. Wtedy możemy znajdować się na terenie ogrodu jedynie między 9.00 a 15.00. Godzinę dłużej, czyli do 16.00 można spędzić w miesiącach marcu i październiku.

cennik:

  • Pn: 24 zł
  • Wt-Nd 28 zł (bilet normalny), 24 zł (bilet ulgowy)

Bilet ulgowy dotyczy dzieci od 3 do 6 roku życia a także uczniów i studentom, którzy nie mają więcej niż 26 lat. Do tej samej grupy zaliczają się renciści, osoby niepełnosprawne a także osoby, które towarzyszą niepełnosprawnym.

Zasady zwiedzania Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera

Na ten moment panuje kilka ważnych zasad, o których musimy pamiętać, jeśli chcemy odwiedzić ogród zoologiczny. Mijając innych ludzi powinniśmy pamiętać o nakazie zachowania dwumetrowego dostępu. Dobrą wiadomością jest jednak to, że nie trzeba zakładać maseczki, chyba że wchodzimy do pawilonów. Przy kasie wymagane jest także zdezynfekowanie dłoni specjalnym płynem.

More Similar Posts

Most Viewed Posts
Menu