Inwestycja za 82 mln złotych. Wielkie zmiany w Zamościu

Rozpoczął się remont drogi krajowej nr 74, a konkretnie odcinka w Zamościu. Inwestycja jest warta aż 82 miliony, więc możemy spodziewać się satysfakcjonujących efektów. Kierowcy jednak muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czekają ich zmiany w organizacji drogi.

Remont drogi krajowej nr 74

Droga krajowa nr 74 jest jedną z tych najbardziej uczęszczanych. Dlatego należy regularnie ją konserwować i poprawiać warunki jazdy. Jej część przebiega przez Zamość i niestety jej stan pozostawia wiele do życzenia.

Włodarze miasta podjęli decyzję, aby przeprowadzić jej gruntowny remont. Mowa o 5-kilometrowym odcinku między al. 1 maja a ul. Szczebrzeską. Roboty drogowe mają miejsce na takich ulicach jak Dzieci Zamojszczyzny.

Aby prace przebiegły sprawnie, wprowadzono nową organizację ruchu. Zmiany są oczywiście tymczasowe, ale kierowcy powinni się z nimi zapoznać, aby uniknąć rozczarowania, które zwykle pojawia się, gdy dowiadujemy się, że coś się zmieniło na naszej ulubionej trasie.

Ile potrwają prace?

Dla kierowców najważniejszą informacją jest termin zakończenia prac. Niestety trzeba będzie poczekać aż rok, bo planowanym terminem zakończenia remontu jest sierpień 2023 roku. To bardzo poważna inwestycja, dlatego nie tylko dużo kosztuje, ale też potrzeba dużo czasu na jej przeprowadzenie.

Remonty dróg w Zamościu

Jeszcze jakiś czas temu było bardzo dużo narzekania na jakość dróg w mieście. Nadal oczywiście nie są one idealne, ale trzeba przyznać, że władze wzięły się porządnie za naprawy. Udało się już podjąć decyzję dotyczące poważnych inwestycji w tym zakresie.

Jedną z nich była budowa ronda. Dzięki takim obiektom ruch uliczny jest dużo szybszy. Nie jest to najprawdopodobniej ostatnie rondo w Zamościu. W końcu wciąż są w mieście skrzyżowania, w których ruchowi brakuje bardzo dużo do ideału. Nie oznacza to jednak, że jest wystarczająco miejsca na taką budowę.

Jak już mowa o problemach na drodze, to trzeba też wspomnieć o dziurawych ulicach. Takich w Zamościu nie brakuje i odpowiednią porę zdały sobie z tego sprawę władze miasta. W zeszłym roku ratusz zlecił łatanie dziur.