Mężczyzna wybił szybę w autobusie

Mężczyzna wybił szybę w autobusie. Szuka go policja

Mężczyzna, który podróżował zamojskim autobusem stwierdził, że dokona sobie małego aktu wandalizmu. Chodzi o wybicie szyby po tym, jak się okazało, że na następnym przystanku będzie kontrola bilety. Mężczyzna oraz jego współtowarzysz najprawdopodobniej biletów przy sobie nie mieli, bo postanowili uciec. Niestety drzwi nie udało się otworzyć, bo były zablokowane. Zwrócili się do kierowcy z żądaniem otworzenia ich, ale ze względu na kontrolę biletów nie było możliwe. Zdesperowany pasażer rozwalił drzwi i w ten sposób wyszedł z autobusu razem swoim kolegą.

Wybryki chuligańskie w autobusach

Niestety wybryki chuligańskie w autobusach nie są tak rzadkie, jak byśmy tego chcieli. Zwłaszcza takie sytuacje pojawią się w nocy, gdy dużo ludzi wraca z imprez w stanie nietrzeźwym. W takich godzinach najłatwiej jest dostać guza i nierzadko przekonują się o tym pasażerowie autobusów. W tym wypadku akurat do żadnej konfrontacji nie doszło, więc nic guza nie dostał. Doszło jednak do zniszczenia mienia i to naprawdę poważnego. Choć pewnie, gdyby nie udało się zniszczyć drzwi, to doszłoby do szarpaniny z kontrolerem bilety. Taka konfrontacja mogłaby spowodować u niego uszczerbek na zdrowiu, więc może z dwojga złego lepsze już są te zniszczone drzwi.

Z podobnych powodów właśnie zaleca się ostrożność podczas powrotów do domu wieczorami. Oczywiście autobus to nie jedyne miejsce, gdzie do chodzi do awantur czy bójek. Znacznie częściej dzieją się one na ulicy. Mimo to, należy tak postępować, aby minimalizować zagrożenie i własne bezpieczeństwo stawiać na pierwszym miejscu.

Komenda Miejska Policji prosi o pomoc

Policja z Zamościa prosi o pomoc w namierzeniu sprawcy. Na oficjalnej stronie internetowej funkcjonariusze podali dane kontaktowe, gdzie można zgłaszać się z informacjami. Jeżeli wiemy coś na temat osoby ze zdjęć, to możemy zadzwonić na numer 47 81 514 22. Wtedy dodzwonimy się bezpośrednio do zamojskiej komendy, ale numer ten jest czynny jedynie między 7.30 a 15.30. Jeżeli będziemy chcieli zadzwonić w innych godzinach, to powinniśmy wybrać całodobowy numer 47 81 519 00. Można też wysłać wiadomość na adres e-mail [email protected] lub przyjść na policję osobiście.